Moda patriotyczna

Od pewnego czasu zauważalny w Polsce jest wzrost popularności tak zwanej odzieży patriotycznej. Ubrania z nadrukowanymi motywami i hasłami związanymi z historią naszego kraju stały się powszechnością i towarem skierowanym nie tylko w strefy związane z ruchem narodowościowym.

Asortyment takiej odzieży jest ogromny. W sklepach oferujących odzież patriotyczną znaleźć można koszulki, kurtki, czy bluzy patriotyczne. Rynek przepełniony jest również różnego rodzaju gadżetami jak smycze, breloki, portfele, przywieszki, a wszystko oczywiście nawiązujące do historii.

Najczęstszym motywem graficznym drukowanym na ubraniach patriotycznych jest polska Husaria, biały orzeł oraz symbol Polski Walczącej. Nie brakuje odzieży w narodowe biało-czerwone barwy, ale połączenie ich z grafikami nie jest regułą.

Nie wszyscy jednak tolerują nową „modę” na patriotyzm. Wielu Polaków, zwłaszcza tych pamiętających jeszcze czasy II Wojny Światowej twierdzi wprost, że wykorzystywanie tak ważnych dla Polski symboli w celu uzyskania korzyści materialnej jest wręcz profanacją. Tak czy inaczej na każdym straganie znajdziemy odzież patriotyczną. Powstały nawet sklepy, oferujące tylko taki typ asortymentu, a i jednym i drugim klientów nie brakuje, a na ulicach każdego miasta natknąć się można na głównie młodych ludzi, eksponujących na sobie swój „patriotyzm”…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież patriotyczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *